Zobrazování 0-0 z 0 výsledků

Počítače malých rozměrů se dnes těší velké oblibě

PC s malými rozměry jsou oblíbené především pro úsporu místa. Kromě malých rozměrů jsou tu i další přednosti, neboť na rozdíl od stolních počítačů spotřebují minimum elektrické energie a jsou velmi tiché a výkonné.

Výkonné počítače většina z nás zná v podobě velkých skříní, často ve velikosti BigTower, které mají klidně i 70cm do výšky. Někteří lidé mají stále vžitou představu - "výkon musí jít nutně ruku v ruce" s rozměry počítače. Samozřejmě to je do jisté míry pravda. Výkonné PC ale dnes nemusí mít podobu přerostlé, těžké, veleobří krabice. Nicméně je výkon (optimalizovaný) a výkon (předstíraný), neboť u spousty výrobců hraje významnou úlohu jednoduché použití velké standardní skříně a navíc za nízkou cenu. Nové inteligentní skříně jsou v průměru 3x dražší.  Mluvíme-li o vysokém výkonu inteligentního počítače za rozumnou cenu a o předstíraném výkonu, tak to jsou dvě zcela rozdílné roviny.

"Malý počítač"

lze také použít jako centrální domácí počítač umístěný třeba v obývacím pokoji. Stačí ho připojit k LCD televizi, klidně pomocí technologie WiDi (bezdrátový display), s dálkovým ovládáním nebo k němu můžete přistupovat třeba i z tabletu, z chytrých telefonů, či z chytrých fotoaparátů a dalších zařízení vybavených WiFi či BlueTooth bezdrátovými funkcemi (např. bezdrátovou klávesnicí) a můžete si v klidu a v pohodě pouštět oblíbené filmy nebo prohlížet domácí foto snímky.

A to vše ve špičkové kvalitě, možnostmi přizpůsobení výběru požadavkům i dalším podmínkám. To je pointa toho, o co nám vlastně jde. To je ostatně i důvod, proč se počítačům s malými rozměry věnujeme. Díky jejich skromné velikosti se některé mohou zavěsit na zadní stranu monitoru, takže Vám ihned přibude volné místo na pracovním stole.

Ano, do malé skříně bez problémů "nadupeme" jeden z nejvýkonnějších současných procesorů vůbec a nejvýkonnější současnou grafickou kartu. A to se vším chlazením s veškerou myslitelnou a potřebnou výbavou včetně velkého diskového prostoru. V opravdu malých rozměrech energeticky nenáročný a velmi tichý počítač. My jsme se o to pokusili a výsledek nás překvapil.

 Počítačové sestavy navržené s extra malými rozměry mají mnohé výhody:

  • Plnohodnotné počítače s bohatou výbavou, výkonem od kancelářských až po herní a kompaktními rozměry do kanceláře i domácnosti
  • Tiché, výkonné a úsporné 
  • Může pracovat jako herní domácí počítač nebo výkonné multimediální centrum u HD televize, ideální pro každodenní běžnou práci, domácí zábavu nebo surfování na internetu
  • Kvalitní osobní počítač v moderním provedení a malou velikostí